Izgradnja regionalnog sistema za upravljanje otpadom se privodi kraju, te je važno približiti stanovništvu projektovanu infrastrukturu, njenu namenu i prednosti ovakvog sistema za upravljanje otpadom.
U oktobru su realizovane Eko-radionice za predškolski uzrast, u vrtićima na teritoriji grada Subotica. Kroz interakciju i igru sa mališanima došli smo do zajedničnih zaključaka koji je ispravan način upravljanja otpadom, a koji su to neadekvatni načini postupanja sa otpadom koji stvaramo.
U toku Novembra se edukacija nastavila u vidu eko-časova, koji su održani trećim razredima osnovnih škola na teritoriji grada Subotice. Pomenutim učenicia su predstavljene infrastruktura i prednosti regionalnog sistema upravljanja otpadom.
Regionalni sistem upravljanja otpadom je predstavljen i u srednjoj hemijsko-tehničkoj školi „Lazar Nešić“ Subotica, obrazovnom profilu tehničar za zaštitu životne sredine. Kroz edukaciju smo zajedno odredili uticaj na životnu sredinu koji se ostvaruje usled regionalnog upravljanja otpadom.
Nacionalna služba za zapošljavanje je podržala realizaciju pomenutih edukativnih aktivnosti, koju realizuju edukatori Danijela Nuspl i Sonja Brankov.
Realizovane edukativne aktivnosti predstavljaju uvod u edukaciju stanovništva Subotičkog regiona, koja će se realizovati intenzivno kada regionalni sistem za upravljanje otpadom bude radio punim kapacitetom.
Zahvaljujemo se svim učesnicima na zainteresovanosti i ostvarenoj saradnji. Vaše pesmice, zagrljaji, osmesi, aplauzi, zainteresovanost i pokazano znanje nam mnogo znače.
Fotografije: http://deponija.rs/fotografije/realizovane-jesenje-edukativne-aktivnosti/